Nowa jakość obrazu

Nowoczesna technologia daje nam nieograniczone możliwości prezentowania obrazu niezależnie od miejsca i warunków. Obraz w jakości HD stał się już standardem i dzisiejsze urządzenia oferują nam ją już za przystępną cenę.

systemy_projekcji_1

 

systemy_projekcji_2

Szeroka gama rozwiązań

System projekcji obrazu ściśle dopasowany do warunków pomieszczenia to podstawa udanej prezentacji. Wśród oferowanych przez nas rozwiązań znajdują się różnorodne urządzenia przeznaczone do wyświetlania obrazu od projektorów multimedialnych i ekranów projekcyjnych przez ściany wideo, tablice interaktywne aż po urządzenia wspomagające projekcję (np. wizualizery).

 

Projektory multimedialne

 

Dobry projektor to podstawa

Projektor multimedialny jest podstawowym urządzeniem systemu audiowizualnego, który w znaczący sposób wpływa na postrzeganie całości systemu. Odpowiedni dobór projektora do warunków pomieszczenia w jakim przyjdzie mu pracować, ma kluczowe znaczenie w jakości obrazu jaki osiągniemy, dlatego wybór urządzenia należy gruntownie przemyśleć, ponieważ od tego zależeć będzie uzyskany efekt końcowy.

projektor1

 

Ze względu na zastosowanie, projektory możemy podzielić na:

Projektory mobilne - projektory o niskiej wadze (zwykle poniżej 2 kg) przeznaczone do częstego przenoszenia z miejsca na miejsce – idealnie sprawdzą się dla przedstawicieli handlowych, firm szkoleniowych, które organizują szklenia na terenie całego kraju – zwykle u klienta i w wielu innych sytuacjach, w których niezbędna jest wysoka mobilność. Projektory te zwykle charakteryzują się jasnością z przedziału 2000 – 3500 ANSI lumenów. Najczęściej spotykanymi rozdzielczościami tego typu urządzeń są XGA (1024×768) oraz WXGA (1280×800).

projektor2

 

projektor3
Projektory biznesowe  – typowe projektory stosowane głównie w biznesie i edukacji – są nieco cięższe od projektorów mobilnych (zwykle powyżej 2 kg), jednak nie wyklucza to ich użytkowania w sposób mobilny. Zwykle jednak pracują zamontowane w stałych instalacjach w takich pomieszczeniach jak sale konferencyjne, sale szkoleniowe, sale lekcyjne i mniejsze sale wykładowe, sale weselne i restauracyjne oraz puby. Jasność tego typu projektorów zawiera się zwykle w przedziale 2500 – 4000 ANSI lumenów. Najczęściej spotykanymi rozdzielczościami tego typu urządzeń są XGA (1024×768) oraz WXGA (1280×800). Wynika to z faktu, że najczęściej źródłem obrazu dla projektora jest podłączany komputer (najczęściej laptop), a najbardziej popularną w tej chwili rozdzielczością laptopów jest właśnie WXGA (lub pochodne o jednakowych proporcjach szerokości do wysokości).

 

Projektory instalacyjne o średniej sile światła – są to urządzenia, przeznaczone zwykle do stałych instalacji w dużych salach konferencyjnych, salach wykładowych i audytoryjnych, gdzie siła światła generowana przez typowy projektor biznesowy już nie wystarcza do uzyskania obrazu o odpowiedniej jasności i kontraście. Siła światła takich projektorów zwykle zawiera się w przedziale 4000 – 7000 ANSI lumenów. Stosowane są matryce o rozdzielczościach XGA, WXGA i Full HD (1920×1080).

projektor4

 

projektor5
Projektory instalacyjne o dużej sile światła  – podobnie jak poprzednie projektory przeznaczone są do stałych instalacji na dużych obiektach takich jak duże sale wykładowe (audytoria), sale kinowe w domach kultury, teatry, oraz stosowane są jako projektory przenośne do zastosowań eventowych. Charakteryzują się dużą siłą światła z przedziału od 7000 ANSI lumenów aż po wartości sięgające 20 000 ANSI lumenów. Stosowany jest cały przedział rozdzielczości od XGA, przez WXGA aż po rozdzielczości Full HD a nawet 2K.

 

Projektory do kina domowego  - osobną kategorią projektorów o nieco odmiennym przeznaczeniu są urządzenia do kina domowego. W przypadku tego typu projektorów jasność nie jest istotnym kryterium doboru, ponieważ zwykle urządzeniu przyjdzie pracować w warunkach całkowitego zaciemnienia na ekranach o niewielkich przekątnych. Najważniejszymi natomiast elementami decydującymi o uzyskanym efekcie wizualnym są takie parametry jak kontrast, jakość odwzorowania barw i ich nasycenie, przekłamania ruchu związane z tzw. efektem tęczy (dotyczy projektorów w technologii DLP), sprawność procesora obróbki obrazu.

projektor6

 

Ekrany projekcyjne

 

Ekran na każdą okazję

Niemniej istotnym elementem systemu projekcyjnego jest ekran. Jego jakość i właściwy dobór pozwoli wykorzystać maksimum możliwości projektora. Nawet najlepszy projektor, który będzie współpracował z kiepskim ekranem wypadnie blado. Centrum Projekcji Multimedialnych oferuje pełną gamę ekranów projekcyjnych przeznaczonych do rozmaitych zastosowań – każdy znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie.

ekran1

 

ekran2

W ofercie posiadamy ekrany:

  • Naścienne rozwijane ręcznie oraz elektrycznie (również z napinaczami)
  • Ekrany elektryczne do zabudowy sufitowej
  • Naścienne ramowe
  • Przenośne na trójnogu (Tripod)
  • Przenośne ramowe o dużych rozmiarach (eventowe typu fast-fold)

 

Ekrany oferowane są z różnymi typami powierzchni projekcyjnych w zależności od zastosowania:

  • z powierzchnią biała matową (rozpraszającą) – najczęściej stosowaną
  • z powierzchnią typu high-contrast (białą lub szarą) – mocno odbijającą światło
  • z powierzchnią do projekcji tylnej
  • z powierzchnią do projekcji przedniej i tylnej (dual vision)
  • z powierzchnią perforowaną (przeźroczystą akustycznie)
ekran3

 

Wizualizery

 

Dawniej rzutniki pisma, dziś wizualizery

Wizualizer zwany również kamerą dokumentową to młodszy brat popularnego niegdyś rzutnika pisma. Choć rola jaką spełnia jest podobna, to możliwości są zdecydowanie większe. Urządzenie współpracuje z dowolnym wyświetlaczem obrazu i może pokazywać zarówno płaskie obiekty (dokumenty, strony książek), jak również przedmioty trójwymiarowe (dowolne, które zmieszczą się na podświetlanej podstawie).

wizualizer

 

Tablice interaktywne

 

Nowoczesne tablice

Tablice interaktywne są nowoczesnym rozwiązaniem dla edukacji i biznesu. Pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie systemu projekcyjnego dzięki aktywnemu uczestnictwu w prezentacji multimedialnej. Tablica jest alternatywą dla dużych monitorów dotykowych – możemy osiągnąć większe przekątne obrazu nie zwiększając istotnie kosztów takiego rozwiązania cały czas zachowując funkcje interaktywnej prezentacji.

 

Elektromagnetyczna tablica

Technologia elektromagnetyczna pasywna, w której działa tablica gwarantuje niezawodność i pełne bezpieczeństwo użytkowania. Powierzchnia tablicy nie emituje żadnego promieniowania elektromagnetycznego.

Trwała konstrukcja i brak ruchomych części gwarantuje bezpieczną pracę przez wiele lat. Powierzchnia tablicy jest odporna na uszkodzenia i łatwa do czyszczenia. Porysowanie jej nie ma wpływu na pracę tablicy. Pasek narzędzi umieszczony jest po prawej stronie tablicy i składa się z pól aktywnych po dotknięciu pisaka. Skonstruowany jest w taki sposób, żeby nie można było go uszkodzić.

tablica1

 

 

tablica2

Dotykowa tablica

Dotykowa tablica interaktywna wykonana w technologii pozycjonowania w podczerwieni, która może być obsługiwana za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika. Cechuje ją wysoka rozdzielczość zapewniająca dużą dokładność pracy na tablicy, dzięki czemu przewyższa inne produkty działające w technologii dotykowej.

Powierzchnia Touch Boarda jest całkowicie odporna na uszkodzenia mechaniczne, a jej struktura gwarantuje brak refleksów podczas projekcji. Trwała i sztywna konstrukcja tablicy zaprojektowana została specjalnie do pracy w szkole.