Monitoring CCTV

Kontrola z każdego miejsca

Monitoring to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań, wykorzystywanych przy budowie różnorodnych systemów zabezpieczeń. Warto wspomnieć, że dzięki rozwojowi najnowocześniejszych technologii możliwe jest bezpośrednie połączenie kamery z sieciami komputerowymi. Dzięki temu możemy oglądać na naszym komputerze podłączonym do Internetu, czy też na smartfonie, obrazy z kamer, które są zainstalowane w różnych lokalizacjach .Pamiętajmy, że każda kamera sieciowa posiada własny adres IP i ponadto jest wyposażona w specjalny interfejs sieciowy.

monitoring1

 

monitoring2

Obraz z wielu kamer

Często spotykamy się z sytuacją, że jedna kamera nie wystarcza do monitorowania danej przestrzeni i wskazane jest zamontowanie większej ilości. Wówczas należy podłączyć specjalne urządzenie pomiędzy poszczególnymi kamerami a monitorem. Umożliwia ono przełączanie obrazów z konkretnych kamer. Przełącznik, czyli switch posiada funkcję automatycznego przełączania kamer na zaprogramowany czas, co jest niezwykle pożyteczne. Dzięki temu obraz z danej kamery jest widoczny na monitorze przez określony czas, a następnie się przełącza.

 

Backup obrazu

Jeszcze nie tak dawno , w telewizji przemysłowej stosowane multipleksery. Były to specjalne przełączniki elektroniczne, które pozwalały na wyjściu otrzymać obrazy ze wszystkich kamer, a następnie było to nagrywane na magnetowid. Multiplekser i magnetowid zostały dziś zastąpione przez cyfrowy rejestrator obrazu.

monitoring3

 

monitoring4

 

Dziś to jedno urządzenie pozwala sterować innymi sprzętami i pełni funkcję przełącznika, multipleksera, magnetowidu. Co najważniejsze, umożliwia ono również przesyłanie obrazu przez sieć lokalną czy też Internet.

 

Systemy alarmowe

 

Zapewniamy bezpieczeństwo

System alarmowy zapewnia bezpieczeństwo i skutecznie powiadamia w przypadku włamania. Każdy system alarmowy powinien być dobrany do konkretnego obiektu, dlatego montażu alarmu powinien podejmować się specjalista. Wiemy jak ważna jest jakość systemów alarmowych, dlatego w naszej ofercie znajdziecie wyłącznie systemy alarmowe renomowanych firm. Posiadamy także systemy alarmowe bezprzewodowe oraz podzespoły do alarmów.

alarmy1

 

sysbez1

Dopasowane do indywidualnych potrzeb

Czujki ruchu, obecności, dymu, natężenia oświetlenia to jedne z wielu rozwiązań, które można wykorzystać do budowy systemu alarmowego lub sterowania i zarządzania automatyką budynku, obejmującym sterowanie oświetleniem, bramą itp. Czujniki dobierane są, jako elementy wykonawcze, do różnych systemów zależnie od indywidualnych potrzeb.

 

 „Szef” instalacji

Centrala alarmowa to „serce” każdego systemu alarmowego. Ze względu na budowę rozróżniamy centrale analogowe oraz mikroprocesorowe centrale alarmowe. Ze względu na znaczny postęp technologii, centrale analogowe odchodzą do lamusa i zastępują je nowoczesne urządzenia cyfrowe.

Centrale alarmowe odbierają informacje od czujników systemu alarmowego i w zależności od zaprogramowanego algorytmu uruchamiają określone urządzenia wykonawcze.

sysbez2