Różne aspekty kina domowego

Budowanie systemu kina domowego lub zaawansowanego systemu audio jest zazwyczaj dość złożonym procesem, na który składa się wiele aspektów i zmiennych. Odpowiednio je diagnozując łatwo uzyskać można zadowalający efekt, pod warunkiem, ze nie ominie się żadnego istotnego etapu inwestycji. Wielkość i topografia pomieszczenia na równi z preferencjami co do detali wykończenia na równi potrafi wpłynąć na końcowe zadowolenie z inwestycji. Dlatego zarówno metoda instalacji i rozmieszczenia głośników, sposób wyeksponowania lub ukrycia urządzeń, zachowanie spójności estetycznej jest w naszej pracy równie istotne jak jakość obrazu i dźwięku. Zaawansowany system audio video w domu to dążenie do doskonałości poprzez sztukę kompromisu i jej wielowątkowość, przez którą przeprowadzamy z powodzeniem naszych klientów.

 

kino_domowe1

 

 

kino_domowe2

Dostosujemy się do Państwa potrzeb

Podczas prac projektowych nad systemem kina domowego oraz zaawansowanym systemu audio rozpatrujemy wiele aspektów inwestycji: topografię pomieszczenia poddawanego innowacji, funkcjonalność systemu z punktu widzenia jego użyteczności i stopnia skomplikowania obsługi, a także określamy ramy budżetowe, w których będziemy się poruszać, jak również perspektywę czasową inwestycji. Każdy budowany przez nas system jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb i wymogów naszych klientów. Zarówno jeśli chodzi o budowanie dedykowanych pomieszczeń projekcyjno-odsłuchowych jak i w przypadku adaptacji pomieszczeń mających za zadanie współdzielić funkcję rekreacyjno-wypoczynkową z przeznaczeniem na prywatną salę kinową. Zrozumienie potrzeb użytkowników, ich priorytetów oraz wrażliwości estetycznej jest dla nas punktem wyjścia do zbudowania zadowolenia naszych klientów.

 

Projektory

 

Projektory do kina domowego

Rynek, mimo olbrzymiej dostępności przeróżnych projektorów wykorzystujących różne technologie projekcyjne wypracował standardy będące swoistym punktem odniesienia w walce konkurencyjnej – przez lata tym punktem odniesienia była rozdzielczość wyświetlanego obrazu Full HD (1080p). Obecnie punktem odniesienia jest natywna rozdzielczość 4K (2160p)  oraz szereg, niedocenianych dotąd aspektów projekcji jak reprodukcja kolorów, częstotliwość odświeżania obrazu, jego dynamika czy rozpiętość tonalna, o technologii projekcyjnej nie wspominając. Ponadto zadowolenie z systemu projekcyjnego to również zoptymalizowana wielkość obrazu, sposób instalacji samego projektora, ekranu projekcyjnego oraz komfort zarządzania funkcjami urządzeń.

 

 

Sony 1100

 

Ekrany

 

 

Ekrany kina domowego

Wybór ekranu projekcyjnego jest kluczowym elementem systemu kina domowego, szczególnie w pomieszczeniach łączących funkcje salki projekcyjnej z codziennym salonem czy pokojem dziennym. Jego wielkość, format, sposób montażu i rozwijania a także rodzaj zastosowanego materiału projekcyjnego mają ogromne znaczenie dla późniejszego zadowolenia z jego użytkowania. Końcowy wybór powinien być poprzedzony analizą topografii pomieszczenia, detali wykończenia pomieszczenia ale również predykcją przyszłych projekcji (np. projekcje 3D dają lepszy efekt w przypadku zastosowania białej powierzchni projekcyjnej).    

ekran

 

Ekrany rozwijane dostępne są w wielu wersjach – rozwijane elektrycznie / ręcznie, mogą być ścienne, sufitowe lub dedykowane do zabudowy sufitowej, tak, by zwinięty ekran był praktycznie niewidoczny, wyposażone w system napinaczy bocznych bądź takie, w których za napięcie powierzchni projekcyjnej odpowiedzialna jest gramatura materiału.

Ekrany stałe ramowe są być dostępne w wybranym formacie obrazu bądź wieloformatowe pozwalające na dopasowanie formatu ekranu do formatu wyświetlanego materiału video.  Ekrany ramowe gwarantują zawsze najlepsze napięcie materiału projekcyjnego oraz prostotę instalacji nie wymagającą doprowadzania zasilania.

 

Elektronika

 

Mózg kina domowego

Zastosowana elektronika jest najważniejszym komponentem kina domowego. Odpowiedni wybór amplitunerów, wzmacniaczy, odtwarzaczy Blu-ray i serwerów wideo to nie lada wyzwanie. Dobierając elektronikę należy uwzględnić szereg czynników m.in. wielkość pomieszczenia, możliwości głośników, akustykę pomieszczenia i tryb w jakim będzie realizowany system kina domowego. Doświadczenie, które zdobyliśmy przez lata pozwala nam pomóc Państwu przy wyborze odpowiednich urządzeń.

elektronika

 

Nagłośnienie

 

glosniki_s

Prawdziwe brzmienie

Nasza oferta pozwala na dopasowanie głośników kina domowego do indywidualnych potrzeb. Mogą to być klasyczne, wolnostojące kolumny, głośniki wieszane na ścianie lub przeznaczone do zabudowy w ścianie, suficie lub meblach. W małych salonach, sypialniach i podobnych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się małe głośniki, niesłusznie niedoceniane z powodu swojego rozmiaru, których dodatkową zaletą jest to, że pozostają praktycznie niewidoczne.

 

Meble

 

Domowa sala kinowa

W ramach realizacji projektów prywatnych sal kinowych lub salonów z systemem kina domowego oferujemy również fotele kina domowego dostosowane do indywidualnych zamówień. Gwarantujemy wysoki standard wykończenia oraz możliwość doboru rodzajów i kolorów wykorzystanych materiałów oraz oparcia i podnóżki rozkładane manualnie lub elektrycznie. Tylko dzięki dobrej jakości meblom można zamienić zwykły pokój w kino domowe. Projekt wnętrza jest kluczowym etapem doboru odpowiednich foteli, kolory ścian, dywanu.

meble