Flow

Flow – co to jest?

Nowe, proste i intuicyjne oprogramowanie do systemu testów i odpowiedzi. W połączeniu z pilotami lub innymi urządzeniami tzw. vPadami, umożliwia przeprowadzenie zaplanowanych jak i nie zaplanowanych testów, czy głosowań.

Nowe możliwości.

Flow współpracuje ze wszystkimi pilotami firmy Turning Technologies jak i eInstruction.

To jednak nie wszystko. Producent zadbał również o użytkowników tabletów i telefonów opartych na systemie iOs i Android oraz komputerów z systemami Windows, Mac i Linux. Na wybranym urządzeniu np. tablecie, mogą oni zainstalować program vPad, i otrzymać wszystkie możliwości pilota do testów.

ResponseCard LT[innerOneHalfLast][/innerOneHalfLast]

Aby korzystać z aplikacji zmieniającej urządzenie mobilne w vPada, należy zainstalować Flow na komputerze z systemem operacyjnym Windows i przygotować pytania do testu, czyli: wpisać treść pytań, wskazać prawidłowe odpowiedzi oraz ustalić punktację. Po zakończonym teście na pulpicie komputera można obejrzeć jego wyniki.

Na telefonach, tabletach lub komputerach, które mają służyć jako piloty do testów instalujemy oprogramowanie vPad. Od tej pory można korzystać z nowej funkcjonalności tych urządzeń i za ich pomocą brać udział w testach i głosowaniach.

Komputer przeprowadzającego test i vPady komunikują się poprzez połączenie internetowe, więc nie ma potrzeby używania dodatkowych odbiorników. Łączność może odbywać się za pomocą wewnętrznych sieci lub zewnętrznych połączeń internetowych. Dlatego uczestnicy testów czy głosowań mogą znajdować się w różnych miejscach np. innej sali, budynku a nawet mieście.

Każdy użytkownik takiego rozwiązania może zobaczyć bezpośrednio na ekranie swojego urządzenia, zadane pytania, odpowiedzieć na nie, a po zakończeniu testu zobaczyć swój wynik bezpośrednio na urządzeniu.

Chcecie pracować w chmurze?

Umożliwia to oprogramowanie Flow, którego użytkownik otrzymuje dostęp do tzw. „chmury”, czyli przestrzeni dyskowej na zewnętrznych serwerach udostępnionych przez producenta – firmę eInstruction. W „chmurze” można przechowywać np. listy uczestników, raporty, wyniki testów i głosowań. „Chmura” pozwalana na dostęp do wszystkich wymieniony funkcji z każdego miejsca, w którym jest Internet, nie koniecznie ze szkoły czy biura.

Korzystajcie z Flow, a on ułatwi Wam:

Zarządzanie uczestnikami poprzez tworzenie oddzielnych klas, grup z pełnymi listami uczestników, które można przechowywać w oddzielnych plikach (*.csv) lub wcześniej wspomnianej „chmurze”.

 

Zarządzanie wynikami poprzez szybki dostęp do wyników testów, głosowań, sprawdzianów i egzaminów dzięki:

  • raportom indywidualnym – możliwość wglądu w postępy pojedynczych uczestników
  • raportom dotyczącym poszczególnych pytań oraz tego, jak odpowiadali na nie wszyscy uczestnicy

Przygotowywanie pytań i testów w różnych formatach.

We Flow można w łatwy sposób zintegrować z materiałami w innych formatach, które użytkownik już posiada, nawet ze stronami internetowymi. Wystarczy, że przygotuje w programie Flow specjalne znaczniki, które wklei później do swoich materiałów.

Do Flow dołączony jest przyjazny edytor testów, który pozwala na przygotowanie w szybki sposób testów i głosowań zawierających zdjęcia, linki do stron internetowych, na których umieszczone są multimedia. Tak przygotowany test należy zapisać do pliku, a następnie wczytać go do programu Flow. Dzięki temu rozwiązaniu utworzona zostanie baza testów, z której będzie można wielokrotnie korzystać.